Töötajate tervis on Prisma prioriteet

Prismas on töötajate tervise hoidmine olnud alati oluline. Prisma on tervist edendavate töökohtade võrgustiku liige ja toetab tervise edendamist programmiga “Tervis algab sinust!”. Prisma personaliosakonna arendusjuht Piret Lankots selgitab, kuidas on programmi koostamisel tähelepanu pööratud nii toitumisele ja liikumisele kui ka vaimsele tervisele ja meeskonnavaimu parandamisele.

Jaekaubanduses sõltuvad paljud protsessid ja sujuv kaupluse toimimine inimeste panusest. Selleks on vaja oma inimesi hoida ja pingutada, et nende heaolu oleks tagatud. Prismas teatakse, et töötaja heaolu on tihti sõltuv juhtidest ja töökaaslastest, aga samas ka iga inimese enda heast enesetundest ja üksteisega läbisaamisest. Just selleks ongi Prismas “Tervis algab sinust!” programm.

Töö Prismades on liikuv ja aktiivne ning terviseprogrammi üritused ja tegevused kutsuvad ülesse mõtlema tervislikule elustiilile ka väljaspool tööaega, tuues argipäevadesse vaheldust. “Tervis algab sinust!” programmi üritusi planeerides kuulame kõikide töötajate ja Prisma tervisesaadikute tagasisidet ning terviseprogrammist saavad osa võtta kõik töötajad!

Väljakutsed ja uued tervisetooted

Kutsume Prisma töötajaid võtma osa väljakutsetest. Nii saame rohkem teada, kuidas hoida tervist, toituda paremini ja liikuda rohkem. Näiteks oleme teinud väljakutse teha töö ajal või väljapool tööd senisest rohkem samme. Väljaspool tööaega sportimist toetame Stebby kaudu igas kuus 35 euro ehk aastas 420 euro väärtuses. Väljakutsetena oleme kutsunud ülesse liikuma ja pildistama huvitavaid kohti looduses, jagama enda lemmikuid tervislikke retsepte kui ka selgitanud välja Prisma töötajate hea tuju laulud, mida teistega tuju tõstmiseks jagada. 15 kõike populaarsemat laulu kõlavad nüüd ka Prisma kaupluste siseraadiotes, et tööpäev oleks lõbusam ja ka külastajate hea tuju garanteeritud. Parimatele väljakutsetest osavõtjatele on Prisma poolt auhinnad.

Igal nädalal tutvume kaupluste puhketoas uute tervislike toodetega ja anname ideid, mida nendest kodus valmistada. Prisma laias tootevalikus on palju tervislikke tooteid, mida tasub proovida. Näiteks oleme proovinud uusi müügile tulnud smuutisid, jooke, snäkke, uudseid taimseid tooteid ja puuvilju kohalikelt tootjatelt. Aeg-ajalt tutvustavad Prisma erinevat päritolu töötajad oma kodumaa rahvusköökidest pärit tervislikke suupisteid ja toiduaineid.

Tervislikud valikud

Et saaksime teha paremaid ja tervislikumaid valikuid, kutsume igakuiselt külla spetsialiste jagama soovitusi terviseteemadel. Külalised on rääkinud näiteks taimetoitlusest, liikumisest, tööstressi vähendamisest ja enda vaimse tervise hoidmisest. Eelmisel aastal korraldasime koostöös Peaasi.ee psühholoogidega loengusarja “Meie vaimne tervis”, et kuulda lähemalt, kuidas hoida keerulistes olukordades ka vaimse tervise tasakaalu. Vaimset heaolu toetavad ka Prisma töötajate raamatuklubid ja lauamänguõhtud.

Teeme meeskonnaga ühistelt sporti ja liigume looduses nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas. Huvitavamatest aladest oleme koos proovinud näiteks talisuplust ja SUP-surfamist. Kõige populaarsemateks aga on osutunud linnamatkad põnevates kohades alates loodusradadest kuni linnakeskuste ajalootuurideni. Lisaks on linnamatkad viinud meid kohtadesse, kuhu ise ei oleks taibanudki jalutama minna.

Prismalased on “Tervis algab sinust!” programmi soojalt vastu võtnud, mida ilmestavad ka pidevalt kasvavad osalejate numbrid. Programm areneb töötajate tagasiside põhjal pidevalt ja ühe uuema lahendusena korraldasime sel sügisel esmakordselt tervisenädala, mil pakkusime töötajatele liikumise ja toitumisega seonduvatele tegevustele lisaks ka perepääsmeid kultuuriasutustesse.

Panustame üha enam sellele, et tervisliku ajaveetmise võimalused oleks olemas ka kõikide Prisma töötajate pereliikmetel. Tervisenädalal oli võimalik kõikidel külastada perega muuseume või loomaaeda, et veeta ühes perega aktiivselt ja kultuurselt aega.

Share on social media

Paindlikkus on Prismas töötamisel võtmesõna

Kuidas olla edukas, kui ettevõte on nagu laev majanduse tormisel merel, …

Loe edasi

Jaekaubandus on noorte seas üha populaarsem suvine tööamps

Suvetöötajaid vajatakse teenindussektoris erinevatele positsioonidele, kuid tihtipeale on noorte esimeseks eelistuseks …

Loe edasi